Tuğba Yücel Pedagojik ve Psikolojik Danışma Merkezi

Başta Çorum olmak üzere tüm yakın çevrenin çocuk pedagojisi konusunda danışmanlık hizmetleri ile yanınızdayız.

Bireysel Psikolojik Danışma

Evlilik ve Aile Danışmanlığı

Akademik Danışmanlık


Eğitim-Seminer Faaliyetleri


 

Çorum Pedagog Hakkında

Tuğba Yücel Kimdir?

Tuğba, müjde demektir. Karakterlerimizin oluşmasında isimlerimizin önemli olduğuna inanırım. İsmimin anlamını yaşatmamı ve her sabah uyandığımda “İyi ki” diyerek yola çıkmamı sağlayan bir mesleğim var. İnsanlara; kendilerine kavuşmayı müjdeleyen bir özgörevim var.

Mütevazı yaşayan orta halli bir ailenin ortanca çocuğuyum. Adler’e göre durumum çok zor. Ortanca çocuksanız sivrilmek için ciddi mücadele etmek zorunda kalırsınız der Adler, haklıdır da yaşadığım kadarıyla. Her zaman mücadeleci, istedikleri için yoğun çaba sarf eden bir çocuktum. Ortanca çocuksanız diğerlerinden farklı yanlarınızı ortaya çıkarmak zorundasınız der Adler, yine haklıdır yaşadığım kadarıyla. Ailemde çalışkan ya da başarılı olmak farklılık değildi. Ben okumayı, çok okumayı ve ardından 9-10 yaşlarından itibaren de sürekli yazmayı seçen bir çocuktum. Okumak ve yazmak yaşamımın hep vazgeçilmez iki yapı taşı oldu. Yarışmalar, dereceler, yayınlar derken büyüye iyiden iyiye kaptırdım kendimi, insan kendini “kalem”e kaptırdı mı bir daha kolay kolay vazgeçemiyor, yaşarken de yazıyor…

Psikoloji serüvenine gelince hayatımda attığım en güzel adım diyebilirim doğrusu. 2004 yılında Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Psikolojik Danışmanlık bölümünü kazandım. Her şeye ve herkese rağmen seçtiğim bu bölümden hiçbir zaman pişmanlık duymadım. Puanınız ziyan olmasın anlayışıyla yanlış bölümlere sürüklenen onlarca gençten biri olmaktan kendimi kurtardığım için kendime her gün yeniden teşekkür etmeliyim.

Meslek hayatıma Ankara’da kolejlerde başladım. Deneyimlerim, orada yaşadıklarım kitap olacak kadar çok diyebilirim. Her bir çocuk yeni bir anlam katıyor insanın evrenine. Bu süreçte çocuk-ergen ruh sağlığı ile ilgilendim. Oyun terapisi, objektif testler, dil ve konuşma, gelişim testleri, zeka testleri, psikanalitik testler eğitimlerini tamamladım. Bu süreçte Çocuklarda Duygusal Zekanın Grup Çalışmaları ile Artırılması, Çocuklarda Grup Çalışmaları ile Karakter Gelişimin Desteklenmesi ve Çocuklarda Dikkat Eksikliğinin Egzersiz Yöntemi ile Azaltılması projelerini gerçekleştirdim.

Evlilik ve Aile Danışmanlığı çağın ihtiyacıdır. Türk Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği’nde 2011 yılında Evlilik ve Aile Danışmanlığı Eğitimimi tamamladım. Bunun ardından aile terapisi, cinsel terapi vb. eğitimlerle ailelerin birçok ihtiyacına cevap verecek bir biçimde kendimi donandırdım.

Mesleğimle ilgili en güzel adımım PSİKODRAMA yolculuğumdur. Psikodramayla tanışmam üniversitede sevgili hocam Prof. Dr. Üstün Dökmen’le başladı. Başladığı anda hayatımın dönüm noktalarından birinin psikodrama olduğunu hissetmiştim. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsünde 2009 yılında kıymetli hocam Prof. Dr. Fatih Ünal yöneticiliğinde Hazırlık Aşamasını, 2012 yılında da temel aşama eğitimimi tamamladım. 2016 yılında “Ergenlik Fırtınalarında Bir Ben” : Üniversite Sınavına Hazırlanan Öğrencilerin Psikodrama Yöntemi İle Desteklenmesi” konulu tez çalışmamı bitirerek psikodramatist (psikodrama terapisti) ünvanını aldım. Benim için çocukluk düşüm olan psikodrama eğiticiliğine başlamam da hemen ardından oldu. Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü bünyesine 2016 Aralık ayı itibariyle yardımcı yönetici\koterapist olarak yeni bir kimlikle çalılmalarıma devam etmekteyim.

Evliyim ve yaşamımı renklendiren varlığı ile her gün ufkumu genişleten, bir çocuğun gelişimini gün gün keyifle izlememe olanak veren bir kız çocuğu annesiyim.

Bugün “insanların hayatlarına dokunmak” amacıyla kurduğum ofisimde insanların kendilerine kavuşmalarına, içgörülerine tanık oluyorum. Her gün evrene yeniden dokunuyorum.

Hızlı Randevu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

İletiniz

 

Bizi Tanıyın…


Kısaca Hakkımızda

Mesleğimle ilgili en güzel adımım PSİKODRAMA yolculuğumdur. Psikodramayla tanışmam üniversitede sevgili hocam Üstün Dökmen’le başladı. Başladığı anda hayatımın dönüm noktalarından birinin psikodrama olduğunu hissetmiştim. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsünde 2009 yılında Hazırlık Aşamasını, 2012 yılında da temel aşama eğitimimi tamamladım. Şu anda ileri aşama eğitimine devam etmekteyim.

Bugün “insanların hayatlarına dokunmak” amacıyla kurduğum ofisimde insanların kendilerine kavuşmalarına, içgörülerine tanık oluyorum. Her gün evrene dokunuyorum. Devamı

 

Hakkımızda

Tuğba, müjde demektir. Karakterlerimizin oluşmasında isimlerimizin önemli olduğuna inanırım. İsmimin anlamını yaşatmamı ve her sabah uyandığımda “İyi ki” diyerek yola çıkmamı sağlayan bir mesleğim var. İnsanlara; kendilerine kavuşmayı müjdeleyen bir özgörevim var. Devamı

İletişim

Her türlü soru ve sorunlarınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz. Adres: Bahçelievler Mah. Bahçelievler 2. Sok. Deren Apt. No:18 / A Çorum Telefon: +90 537 686 20 74, +90 533 614 78 80 ve +90 364 222 00 96 E-Posta: tugbagyucel@gmail.com
Tasarım ve Uygulama: GebzeSoft