Tuğba Yücel Pedagojik ve Psikolojik Danışma Merkezi

Başta Çorum olmak üzere tüm yakın çevrenin çocuk pedagojisi konusunda danışmanlık hizmetleri ile yanınızdayız.

Bireysel Psikolojik Danışma

Evlilik ve Aile Danışmanlığı

Akademik Danışmanlık


Eğitim-Seminer Faaliyetleri


 

Randevu Öncesinde

“Merkezimize Gelirken”
Bireysel Terapi
Bireysel terapi hizmeti yaşadığımız sorunlara içsel sürecimize ayna tutuyor, bizi kendimize ve yakınımızdakine yaklaştırıyor. Yaşamda karşılaşılan sorunlarla baş etmede, hayatın sunduğu sürprizlere hazırlıklı olmada uzman danışmanlık hizmeti ile yanınızdayız.
Merkezimizde randevu sistemi ile çalışılmaktadır. Gelmeden önce arayıp size ve terapiste en uygun olan zamana randevunuzu oluşturmanız ve belirlenen gün ve saatte merkezimizde bulunmanız gerekmektedir.
İlk görüşmede terapist, danışandan daha aktif olarak bilgi alır, sorular sorar, seans hedefleri belirlenir. İlerleyen seanslar danışanın ihtiyacı yönünde şekillendirilir ve sürdürülür. Görüşme sıklığı gün ve saatleri yine danışanın durumu, koşulları ve ihtiyacına göre ortak olarak kararlaştırılır.
Tüm görüşmeler gizlilik prensibi ve etik ilkeler çerçevesinde yapılmaktadır.

Oyun Terapisi
Oyun terapisinin güvenli ortamında çocuk olumlu ve olumsuz durumları bir arada yaşayarak öğrenir. Aynı zamanda duygu ve bir işleri de yaşantısal olarak gelişmiş olur. Gerçek hayatta kontrol edilemeyen durumların oyun terapisinde sembolik yansımalarla birlikte kontrollü olarak yaşanıyor olması oyun terapisinin çok önemli bir fonksiyonudur.
Merkezimizde randevu sistemi ile çalışılmaktadır. Gelmeden önce arayıp size ve terapiste en uygun olan zamana randevunuzu oluşturmanız ve belirlenen gün ve saatte merkezimizde bulunmanız gerekmektedir. Gelirken çocuğunuza yalnızca “Bir oyun ablası varmış ve çocuklarla oyun oynamayı çok seviyormuş, şimdi seninle oraya gidip biraz oyun oynayacağız.” Şeklinde bir açıklama yaparak getirmeniz uygun olacaktır. Ortamımız oldukça sıcak ve çocukların kendini rahat hissedeceği şekilde düzenlenmiştir. Çocukları korkutarak, doktora gidiyoruz vb ifadeler kullanarak getirmemeniz sürecin sağlıklı olması açısından çok önemlidir.
İlk görüşmede terapist tanışma ve değerlendirme görüşmesi yapar. Çocuğu değerlendirip, aile görüşmesi yapar. Bu nedenle ilk görüşmeye gelirken özellikle küçük çocuklar için, bir yardımcı ile gelinmesi daha uygun olmaktadır. Sonraki görüşmeler sadece çocukla yürütülür, anne-baba ile görüşmeler 3-4 seansta bir randevulaşarak ayrı gün ve saatlerde yapılır ve anne-baba görüşmelerine çocuklar getirilmez.
Oyun terapisine başlamadan önce; ailenin süreci kabul etmesi, sabırlı olması ve terapiste güvenmesi çok önemlidir. Çocuk oyunun içinde iyileştiğini terapiste oyun ile aktarmaktadır. Bu aktarım gerçekleşene kadar terapinin kesilmemesi çok önemlidir çünkü süreç bitmediğinde çocuklar toleransları düşük olduğu için daha çok zarar görmektedirler.

Evlilik ve Aile Danışmanlığı
Aile danışmanlığı ailenin sistematik yapısı içinde her bir bireyi kimi zaman tek başına kimi zaman da grup (aile) olarak yeniden gözden geçirmeyi kapsar. Bu süreç aile sistemiyle tanışmayı ve herkesin kendini gözden geçirmesini kapsar.
Merkezimizde randevu sistemi ile çalışılmaktadır. Gelmeden önce arayıp size ve terapiste en uygun olan zamana randevunuzu oluşturmanız ve belirlenen gün ve saatte merkezimizde bulunmanız gerekmektedir.
İlk görüşmede terapist, çiftlerden daha aktif olarak bilgi alır, sorular sorar, seans hedefleri belirlenir. İlerleyen seanslar çiftin ve ailenin ihtiyacı yönünde şekillendirilir ve sürdürülür. Görüşme sıklığı gün ve saatleri yine danışanın durumu, koşulları ve ihtiyacına göre ortak olarak kararlaştırılır. Duruma göre kimi zaman çiftler birlikte, kimi zaman ayrı ayrı görüşmeye alınır. Görüşmeler kişiler üzerinden değil ilişki üzerinden sürdürülür. Çiftlerden herhangi birinin ayrıca psikolojik desteğe ihtiyaç duyduğu durumlar öncelik kapsamında değerlendirilir ve ortak kararlar alınır.
Çocukların da aile içi süreçten etkilendiği durumlarda ailenin isteği doğrultusunda çocuklar ayrıca desteklenebilmektedir.
Tüm görüşmeler gizlilik prensibi ve etik ilkeler çerçevesinde yapılmaktadır.

Hızlı Randevu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

İletiniz

 

Bizi Tanıyın…


Kısaca Hakkımızda

Mesleğimle ilgili en güzel adımım PSİKODRAMA yolculuğumdur. Psikodramayla tanışmam üniversitede sevgili hocam Üstün Dökmen’le başladı. Başladığı anda hayatımın dönüm noktalarından birinin psikodrama olduğunu hissetmiştim. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsünde 2009 yılında Hazırlık Aşamasını, 2012 yılında da temel aşama eğitimimi tamamladım. Şu anda ileri aşama eğitimine devam etmekteyim.

Bugün “insanların hayatlarına dokunmak” amacıyla kurduğum ofisimde insanların kendilerine kavuşmalarına, içgörülerine tanık oluyorum. Her gün evrene dokunuyorum. Devamı

 

Hakkımızda

Tuğba, müjde demektir. Karakterlerimizin oluşmasında isimlerimizin önemli olduğuna inanırım. İsmimin anlamını yaşatmamı ve her sabah uyandığımda “İyi ki” diyerek yola çıkmamı sağlayan bir mesleğim var. İnsanlara; kendilerine kavuşmayı müjdeleyen bir özgörevim var. Devamı

İletişim

Her türlü soru ve sorunlarınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz. Adres: Bahçelievler Mah. Bahçelievler 2. Sok. Deren Apt. No:18 / A Çorum Telefon: +90 537 686 20 74, +90 533 614 78 80 ve +90 364 222 00 96 E-Posta: tugbagyucel@gmail.com
Tasarım ve Uygulama: GebzeSoft